slide1-bg2Slide thumbnaillogo1bugday1bugday2dogal-urunler
doga-ekmek-uretimiok-001yuzdeyuzdogal-ekmeksirriok-002burada-button
organik-dogal-koy-kahvaltisiciftlik-logociftlik-gunesidevami-icin-tiklalogo1
slider-2bg2Slide thumbnailorganik-koy-urunleri4mevsim-organiknatural-png4mevsim-dogallogo1

Köy Kadınları Üretim Çiftliği Ekolojik Doğal Yaşam Çiftliği Hizmetlerimiz ve İmkanlar

Kentenciler Ekolojik Köyünde, Birbirinden Farklı Aktivite ve Etkinliklerle Doğaya Karışın… Doğal Eğlence Şimdi Başlıyor.

Ekolojik Yaşam Köyü – Köy Kadınları Üretim Çiftliği, Peynir Atölyeleri Ekmek Atölyeleri, Doğal Yaşam ve Üretim Etkinlikleri

timeline_pre_loader

Doğada Bisiklet Turu

dogada-bisiklet-turu

Doğada Bisiklet Turu ile Tanışın…

Şimdi Slow modda pedal çevirerek Ketenciler Köyümüz içinde ve koruma altındaki ormanlık alanlarda hatta göl kenarında ve patika dağ yollarında bisiklet turlarına katılarak sağlıklı ve güvenli şekilde spor yapabilir, İster ailecek yada gruplar halinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Doğada Nefes Açan Bir Yürüyüş...

dogada-yuruyus

Şimdi Nefesleri Açma Zamanı…

İster Gruplar Halinde veya Ailecek Sizin isteğinize göre yada bizim planladığımız güzergahta, Çiftliğimizden başlayarak Kartepe Ketenciler Köyü içerisinde Bol ve Temiz Havalı Dağ ve ormanlık alanlarda dilediğiniz süre kadar yürüyüşler yaparak, yediklerimizi yakmaya, doğayı keşfetmek istiyorsanız, şimdi sizi yürüyüşe bekliyoruz.

Köy Hayatı İle Her Zaman Doğalız

yuzdeyuz-dogaliz

Burada Herşey Doğal…

Ekolojik Köy Çiftliği Projesi olan Köy Kadınları Üretim Çiftliği,  Artık Sizleri bekliyor… Çiftliğimizin Tüm imkanlarından faydalanmak Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı doğal beslenmek için şimdi sizleride bekliyoruz…

Doyurucu Doğal Köy Kahvaltısı

dogal-koy-kahvaltisi

Doğal Süt Ürünleri, Peynirler, Yayık Tereyağı, Marmelat ve Reçeller, Köy Yumurtası ile Kahvaltı Keyfi…

Doğal kahvaltı ile güne sağlıklı bir merhaba deyin… Tamamen kendi çiftliğimizde yaptığımız köy ürünleri ile muhteşem doğallıkta bir kahvaltı ile buluşun, Yayık tereyağı, atölyemizde yaptığımız peynirler, kümesten aldığımız yumurtalar, köy kadınlarımızın yaptığı kahvaltılık soslar, reçeller ve marmelatlar ile soba üzerinde demlenen çayınız ve yine güzineli sobada ekmeğinizi kızartın yeşillikler içerisinde kahvaltı keyfini yaşayın!

Hobi Bahçeleri...

ekolojik-hobi-bahcesi

Hobi Bahçelerinde, sebzeler ve tohumlar ekin, biçin sulayın…

Şimdi İş başına… Çiftliğimizde bulunan hobi bahçelerinde sebze fideleri ve tohumlar ekin, onları sulayın çapalayın, sebze ve meyveleri dalından toplayın, yani ekolojik yaşamın başladığı noktayı keşfedin…

Peynir Atölyesi

peynir-atolyesi

Gelin birlikte İşin Özüne İnelim ve Her Sabah Kahvaltıda yediğimiz peynirleri Atölyede Birlikte Yapalım.

Köy Kadınları Üretim Çiftliğinde inek ve keçilerimizden sağdığımız sütlerle burada doğanın içinde İsli Çerkez Peyniri, Abaza Peyniri, Tulum Peyniri ve Salamura Peynirler Üretiyoruz… Bu işin en güzel yanı isterseniz birlikte yapabiliriz.

Ekmek Atölyesi

ekmek-atolyesi

Ekmeğimizi Birlikte Yapmaya Nedersiniz ? O Zaman Ekmek Atölyemize Bekliyoruz…

Doğal Olarak ürettiğimiz Kızıl ve Karakılçık Buğdaylarından, Taş değirmenlerde öğüttüğümüz %100 Katkısız ve Doğal Unlardan ve Maya ile buluşturduğumuz hamurlarımız Taş Fırınlarda Odun ateşinde pişerek üzerinden buhular çıkarak sofranıza gelir… Ekmekleri Birlikte Yapmak için Ekmek Yapım Atölyelerimize Katılmanızı Tavsiye Ederiz.

Doğa Fotoğrafçılığı

doga-fotografciligi

Fotoğraf Makinanızı Alın Gelin, Doğada En İyi Kareyi Arıyoruz…

Evet Fotoğraf çekimi için şimdi Kartepe Ketenciler köyünde ve doğanın içinde en iyi fotoğraf karesini yakalamaya çıkalım, Doğanın mükemmel güzellikleri içerisinde her an süprizlerle karşılaşabilir, harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Sıcacık Guzineli Soba Keyfi

guzineli-soba

Soba Kenarında Kahvaltınızı Yapın… Kestane Kavurun, Çay Demleyin, Ekmeğinizi Kızartın

Çiftliğimizde bulunan guzineli sobaların yanında kışın sıcacık kahvaltı yada yemeklerinizi yiyin, Sıcacık ortamlarda Çayınızı içip sohbet edin köy hayatında en güzel ortamlar Köy Kadınları Üretim Çiftliğinde başlıyor.